Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Drodzy Widzowie.  Zakończyliśmy  trudny sezon. Trudny ale pełen zmian i rozwoju sezon. Założona Fundacja Artystów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych- Jesteś My, z nowym Zarządem przejęła opiekę prawną na Teatrem Arka . Pod Jej skrzydłami jest ubogacająca nazwa-Integracyjny Teatr Arka.

Nową organizację pozarządową- Fundację- reprezentują osoby , którym zależy na dalszym funkcjonowaniu teatru. Oprócz nich są aktorzy niepełnosprawni ( 6 osób), pełnosprawni ( 5 osób), ekipa techniczna( 3 osoby) i administracja( 1 osoba), rodzice naszych niepełnosprawnych aktorów, którzy dołożyli wszelkich starań aby Arka nadal istniała oraz trochę przyjaciół ciepło starających się nam pomóc.

Już w  tym mijającym sezonie zrealizowaliśmy spektakle: Shirley Valentine- komedię oraz Małego Księcia. Przedstawienia te cieszą się  zainteresowaniem  zarówno Waszym,  Drodzy Widzowie  jak  i  krytyków teatralnych.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc, za dary, za tak liczne odwiedzanie Arki.

To wszystko pomogło  i  przetrwaliśmy najgorsze.  Obecnie kończymy sezon i przygotowujemy  na sezon następny nowe przedstawienie. Będzie to Inka. Spektakl bardzo ważny, bo dotykający trudnego rozdziału w historii naszej Ojczyzny. Treściowo odnosił się będzie do opowieści o Danucie  Siedzikównej, przepięknej, wręcz świętej  dziewczynie, która nie ulękła się sowieckich i komunistycznych  czasów . Jej jasna i dobra historia  życia, daje wiarę, i uskrzydla nadzieję na lepsze jutro Polski.  

O wszystkich działaniach związanych z produkcja Inki , będziemy Państwa informować na bieżąco. Raz jeszcze dziękujemy i zapraszamy na Inkę w październiku i spektakle we wrześniu. Integracyjny Teatr Arka.