Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Czarodziejski Świat

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Czarodziejski Świat

Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat Czarodziejski Świat
Perrault wezwany przez swego potomka do dzisiejszego świata pomaga mu wrócić do dzieciństwa i odkryć znaczenie bajek na nowo.

Spektakl powstał w oparciu o „Czerwonego Kapturka” oraz „Wróżki” Charlesa Perraulta. Perrault wezwany przez swego potomka do dzisiejszego świata pomaga mu wrócić do dzieciństwa i odkryć znaczenie bajek na nowo.

W trakcie przygotowań okazało się, że bajkowy świat pana Perraulta przedstawia się śpiewająco, więc artyści Arki postanowili stworzyć musical. Wartka akcja, kolorowe kostiumy i "baśniowa" muzyka Jacka Zameckiego to tylko niektóre atuty tego przedstawienia.

W Czarodziejskim świecie przekazujemy spuściznę kultury francuskiej, ostrzegamy przed tym, by nie ufać za bardzo nieznajomym (nawet tym bardzo sympatycznym), a przy okazji uczymy tolerancji, uprzejmości oraz szacunku wobec starszych, oczywiście - uczymy bawiąc! Nie ma tu wyraźnego dydaktyzmu, oszałamiających efektów specjalnych, ciągłego łamania schematów, jest za to ciekawe, nowoczesne podejście do tekstu i tkwiących w nim możliwości inscenizacyjnych oraz aktorskich.

Utwierdzimy Was w przekonaniu, że tradycyjne bajki nie są nudne! Że można się przy nich zrelaksować, rozwinąć wyobraźnię, złapać kontakt z aktorami na scenie. Dajcie się tylko ponieść fantazji, a czarodziejski świat ukaże się również Waszym oczom.

 

Premiera:

2007-10-12

Według: Charlesa Perrault'a

Reżyseria: Renata Jasińska

Scenariusz: Renata Jasińska

Scenografia: Magdalena Grobelna

Muzyka: Jacek Zamecki

 Kostiumy: Ewa Jobko , Iwona Chlebowicz - Raga

Obsada:

Alicja Idasiak (Mama, Babcia Czerwonego Kapturka, Wróżka), Tomasz Żytka (Astrofizyk Alex, Kapitan Ruszt), Beata Lech-Kubańska (Czerwony Kapturek, Piękna), Alexandre Marquezy (Charles Perrault, Książę), Tomasz Żytka (Brzydka Córka), Maciej Sosnowski (Wilk, Matka Pięknej i Brzydkiej)

 

Recenzje:

http://ttp://www.rawicz24.pl/artykuly/czerwony-kapturek-na-scenie-rawickiego-domu-kultur,53351.htm

http://www.spolecznykomitet.pl/index.php/archiwum-2/archiwum-2009/gazetka-wokol-nas-2009/26-czarodziejski-swiat

http://wtz.chojnow.eu/10-czarodziejski_swiat_-_teatr_arka,z379,p1.html

Galeria