Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Piękna i Bestia

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Piękna i Bestia

„PIĘKNA I BESTIA”. Ten bajkowy spektakl powstał na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, dzięki temu skupiony jest wokół najcenniejszej z wartości czyli czystej pięknej miłości   oraz bardzo istotnego problemu czyli ocenianiu człowieka po jego wyglądzie. Co zmienia człowieka w bestię? Mroczny wygląd czy mroczna dusza?

To pytanie przyświeca w całej naszej opowieści, która skierowana do widzów młodszych na pewno nie pozostawi bez refleksji widza dorosłego. Kwestia oceny znana jest nam od najdawniejszych czasów i pozostaje z nami każdego dnia, właśnie dlatego scenografia spektaklu oparta jest na białej, niezidentyfikowanej przestrzeni mającej na celu zaznaczenie, że takie sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Piękne kostiumy, bajkowa muzyka, taniec, światła wprowadzą widzów w świat baśni przepełniony kolorami, magią i wielką miłością, która pomimo nieprzychylności losu wygrywa.

To zwycięstwo daje siłę i wiarę w możliwość odkupienia swoich win, w możliwość zmiany, w możliwość istnienia uczucia, którego siła jest tak wielka, że zmienia rzeczywistość. W spektaklu ukazane są także postawy wrogie tej wierze....co otwiera drogę do późniejszej rozmowy ze swoimi pociechami po spektaklu o wartościach, o istotności dbania o nie i pielęgnowania w swoim życiu.

 

„PIĘKNA I BESTIA”

na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

 

Scenariusz-Agata Obłąkowska

Reżyser- Agata Obłąkowska

Chorografia – Agata Obłąkowska

Piosenki - Maciej Mazurkiewicz

Muzyka – Kamila Salach

Scenografia i kostiumy – Karolina Koniecka, Maciej Luciński

Aktorzy:

Bella – Beata Lech – Kubańska

Bestia – Maciej Mazurkiewicz

Siostra 1 – Alicja Idasiak

Siostra 2 – Dagmara Pięta

Ojciec – Rafał Kozok

Kupiec 1, Kawaler 1, Brat 1 – Radosław Wojtas

Kawaler 2, Brat 2 – Marek Trociński

Dama w niebieskiej sukni – Kamila Salach