Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Dziś wyjątkowy dzień....Dzień Teatru....dzień, który zazwyczaj kojarzy nam się z bliskością między ludźmi...ze spotkaniem. Dziś w tych trudnych czasach kiedy nie mamy możliwości na rozmowę w rzeczywistym świecie, kiedy teatry i miejsca kultury zostały zamknięte lękaliśmy się co z tą kulturą będzie. Okazało się, że nie damy się obezwładnić nawet przez szalejący wirus za drzwiami mieszkania, nie damy by nas, artystów to pokonało. Kultura rozkwita w całej swej okazałości poprzez internet, łącza, dzięki którym wiemy, że jesteśmy razem.
Bo sztuka to nie budynek, sztuka to ludzie, sztuka mieszka w sercu każdego z nas. Chcemy podziękować za to i przesłać wszystkim najserdeczniejsze życzenia w tak wyjątkowym dla nas dniu. Skupmy się na najbliższych, czerpmy z tego trudnego czasu siłę i pamiętajmy, że teatr tworzą ludzie a w nas jest siła, której nic nie pokona.
Pamiętając o najbliższych, chcieliśmy przytoczyć słowa osoby, której już z nami nie ma, ale która swoje całe życie poświęciła tworząc teatr i sztukę każdego dnia. Pani Renata Jasińska i jej piękne życzenia z dnia 27.03.2014 r.
 
Dziś jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Teatr nie istnieje bez aktora. Aktor nie istnieje bez Was, widzów. To nasze wielkie wspólne święto. To także ten szczególny dzień, kiedy my, wszyscy artyści polskich scen, mówimy wspólnym głosem - ze sceny odczytujemy orędzie prezesa Związku Artystów Scen Polskich. To piękna tradycja polskich teatrów.
 
Renata Jasińska
 
Dyrektor Teatru Arka
 
Teatr Arka imienia Renaty Jasińskiej z okazji Między Narodowego Dnia Teatru zaprasza was na spektakl na podstawie Josepha Conrada "Jądro Ciemności" z 2017 roku w reżyserii Renaty Jasińskiej. W roli głównej Krzysztof Brzazgoń.