Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Drodzy!
W miniony czwartek wzięłam udział w Uroczystości nadania Imienia Renaty Jasińskiej Teatrowi Arka. Idąc na to spotkanie, na którym miałam zabrać głos, nie do końca wiedziałam co chciałabym powiedzieć przy tak niecodziennej okazji.... Kiedy tablica została odsłonięta, zobaczyłam jasne pogodne uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych i już wiedziałam, że... Renata jest tam z nami i że będzie....! Będzie zawsze swoimi opiekuńczymi skrzydłami osłaniała TO MIEJSCE!
Wiem, że Arka ma już swoich Nowych i z pewnością Godnych Zastępców. Właśnie do nich chcę dziś skierować swoją myśl.... Pewna piękna łac.sentencja mówi "Per aspera ad astra" czyli.... przez ciernie do gwiazd, a inaczej.... przez trudy do sukcesu... I właśnie tego sukcesu i kontynuacji idei, rozpoczętej przez Renatę, Jej Następcom i Teatrowi Arka, z całego serca życzę!
Pamiętajmy, że Arka jest symbolem niezwykłym i wyjątkowym.
 
Była ratunkiem dla świata, kiedy tworzył ją Noe, była przymierzem, kiedy pisał o niej Mickiewicz.
Symbolizuje schronienie, azyl, sanktuarium, świętą wiedzę, która nie może zginąć.
"Arka to teatr autorski. Wymyślony przez zjawiskową Renatę Jasińską – guru grupy aktorów zawodowych i niepełnosprawnych, reżyserkę, wodzireja każdego wieczoru. Jak zawsze w długiej szacie, z burzą włosów i sznurami korali."
Ten tekst ciągle można przeczytać na internetowej stronie Teatru. Myślę, że powinien tam pozostać.......na zawsze :)
 
Aldona Struzik - aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu