Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Integracyjny Teatr Arka, w którym pracują osoby niepełnosprawne jako aktorzy, od początku swojego istnienia współpracując z Gminą Wrocław, realizował Jej założenia dotyczące działań związanych z profilaktyką antyalkoholową i przeciw przemocy.

Tworzymy przedstawienia dla dzieci i młodzieży dotyczące wyżej wymienionej tematyki.

Tragiczne wydarzenie, które miało miejsce  13 stycznia - zamordowanie Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza wpłynęło na naszą decyzję o   zmianie realizowania  przedstawienia z Drakuli ( nad którym rozpoczęte zostały już prace przygotowawcze),   na przedstawienie pt. „V Nie zabijaj”.  

Jest ono społecznie niezbędne. Wobec przewagi agresji, mowy nienawiści, podzielenia ludzi, hejtów internetowych, braku tolerancji, przemocy, przejawu faszyzmu i swoistej wojny między ludźmi jest ono społecznie niezbędne.

Rozpoczęliśmy więc  prace nad   przedstawieniem dla dzieci, młodzieży i dorosłych spektaklu „ V Nie zabijaj”. Chcemy w ten sposób solidarnie  poprzez teatr zwrócić się do młodych z apelem miłości i dobra a  przeciw nienawiści i przemocy. Chcemy mówić o cudzie dobra, o jakim powiedział kilka minut przed śmiercią Ś.P. Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz.                                                                                                   

Tolerancja i poszanowanie człowieczeństwa, szacunek dla  wolności jest bowiem ważną cechą demokracji.