Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Szanowni Widzowie.

Serdecznie zapraszamy Państwa na przedstawienie pt.” Rodzina- Cud na Wisłą”.
Będzie to hołd złożony Niepodległej przez Integracyjny Teatr Arka i Fundację Artystów Niepełnosprawnych i Pełnosprawnych Jesteś My.
Treściowo przedstawienie mówi o zwykłych ludziach-rodzinie, których dotknęła zawierucha wojenna lat dwudziestych ubiegłego wieku, spektakl opowiada o miłości, rodzinie i Piłsudskim. Wszyscy bohaterowie sztuki są przodkami młodej mamy, która rozwieszając na strychu bieliznę snuje o nich wspomnienia.

Zapraszamy 16 lutego o godz.19.00 do Teatru Arka.

Jest to przedstawienie o cudownym objawieniu Matki Bożej z 14 na 15 sierpnia 1920 roku podczas bitwy warszawskiej, Matki Bożej Łaskawej.
Matka Łaskawa pojawiła się na niebie przed świtem, monumentalna postać, wypełniająca swoją Osobą całe ciemne jeszcze niebo. Matka Boża trzymała w swych dłoniach jakby tarcze, którymi osłaniała miasto Jej pieczy powierzone. Postać Matki Pana widziało, i pozostały tego świadectwa, setki bolszewików atakujących Warszawę. Będzie to także przedstawienie o Marszałku Piłsudskim, który miał świadomość cudownej pomocy i całe życie mocno czcił Matkę Bożą Ostrobramską.

Gdyby nie etos Cudu nad Wisłą, Marszałka Piłsudskiego, Legionów,, gdyby nie to wielkie poświęcenie bohaterów lat 20., 40. i 50., nie byłoby etosu tych, którzy podjęli walkę z komuną w latach 70. Nie byłoby polskiej rewolucji roku 80, a co za tym idzie, nie byłoby dzisiejszej Polski.

Do współtworzenia przedstawienia zostali zaproszeni przedstawiciele IPN z Wrocławia-Doktor Stanisław Bogaczewicz.
Wszystko jest oparte na stabilności rodziny i na sile miłości

Reżyseria: Renata Jasińska
Scenariusz: Renata Jasińska
Teksty piosenek: Jarosława Makus
Muzyka: Krzysztof Gumienny
Choreografia: Jan Nykiel
Kostiumy: Karolina Koniecka
Realizacja świateł i muzyki: Bartłomiej Pakos

Obsada:
Justyna Gumienna: Matka
Alexandre Marquezy: Marszałek Piłsudski
Anna Rzempołuch: Ciotka
Radosław Wojtas: Wujek
Jan Kot: Ksiądz Franciszek
Marek Trociński: Pradziadek
Andrzej Kusiak: Żołnierz Legionów.