Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Wypadek

Rowerzystka, która zginęła w wypadku, była scenarzystką wrocławskiego Teatru Arka

TOMASZ PIETRZYK

 

 

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano, gdy rowerzystka przejeżdżała przez przejazd dla cyklistów na ul. Popowickiej.

Jak relacjonowała Monika Perec z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, jadący ul. Popowicką w kierunku miasta samochód marki Renault potrącił jadącą na rowerze 57-letnią kobietę.

Ratownicy karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce wypadku, reanimowali rowerzystkę. Kobiety nie udało się jednak uratować.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta przejeżdżała przez ul. Popowicką prawidłowo, korzystając z przejazdu dla rowerów. 36-letni kierowca renault nie ustąpił jej pierwszeństwa. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany.

"Twoja twórczość jest nieśmiertelna"

Teatr Arka napisał na Facebooku, że w wypadku zginęła Jarosława Makus, autorka scenariuszy i wierszy do spektakli.

"Jarko tyle lat współpracowaliśmy, byłaś związana z Teatrem Arka bardzo blisko, pomagałaś nam, zawsze ciepła i przyjazna. Jaka szkoda, jaka strata. Bardzo będzie nam Ciebie brakowało. Bóg Cię zabrał do siebie, widać tam będziesz Mu bardziej potrzebna niż tu na Ziemi. Będziesz zawsze z nami, a Twoja twórczość jest nieśmiertelna, tak jak Ty. Bardzo smutno nam, bardzo smutno" - napisano.

Przedstawiciele wrocławskiego teatru złożyli szczere kondolencje rodzinie Jarosławy Makus.

"Jesteśmy z Państwem. Dla nas to też tragedia. Ciężko teraz będzie się pozbierać Jarko po Twoim odejściu. Dziękujemy za wszystko. Tyle rzeczy niedokończonych. Modlimy się za Ciebie kochana." 

 

 

 

 

 

 

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23915627,rowerzystka-ktora-zginela-w-wypadku-byla-scenarzystka-wroclawskiego.html