Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Witkacy w Integracyjnym Teatrze Arka.
Zapraszamy Państwa w sobotę dnia 13 stycznia 2018
roku o godz. 19.00, na przedstawienie teatralne- o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu pt. Witkacy-Przymus Świadomego Istnienia. Ten bardzo interesujący obraz charakteru, życia i twórczości polskiego awangardzisty został zinterpretowany przez reżyserię Agaty Obłąkowskiej. Warto to zobaczyć, tym bardziej, że teatr przygotowuje się do realizacji Matki Witkacego.


Spektakl kierowany do widzów poszukujących w swoim życiu czegoś więcej niż zaspokajanie potrzeb materialnych.

Opowiadać będzie o roli artysty w dwudziestoleciu między-wojennym. Jaki wpływ wojna miała na delikatną psychikę człowieka?

Chcemy wprowadzić widza w stan niepokoju, snu który zmusi go do zastanowienia się nad istotą ducha, jego wartością i celowością istnienia człowieka w świecie ogarniętym społeczną mechanizacją i zależnościami wynikającymi z kondycji podstawowej jednostki jaką jest rodzina. Jednostka ta, która z założenia powinna dawać rodzącej się osobowości poczucie bezpieczeństwa, wolność, akceptacje i możliwość rozwoju duchowego często pod wpływem otaczającej rzeczywistości wypacza podstawowe idee narzucając tym samym jednostce przymus stania się tworem zasłoniętym wieloma maskami, nie w pełni człowiekiem, duchowym kaleką.

Bardzo serdecznie zapraszamy.

Rezerwacja biletów:

tel.: (71) 723-78-03, 71 738-24-29, 604-129-009

e-mail:bilety@teatrarka.pl , teatr@teatrarka.pl
www.teatrarka.pl