Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

WROCŁAW. JĄDRO CIEMNOŚCI w Teatrze Arka

PATRONUJEMY! Teatr Arka zaprasza!


 

Jądro Ciemności

30 czerwiec, godzina 19.00

Czysta ziemia, mityczne królestwo Ducha i Mądrości, którą według legendy zamieszkują czciciele prawd, dobra i prorocy, miejsce mistyczne – Shambhala.

A wokół świat zewnętrzny, obcy, stworzony przez kultury Zachodu i Wschodu, pełen przemocy, którym rządzą niszczące siły - nienawiść i zniewolenie. Która rzeczywistość zwycięża?

Dzieje świata dowodzą, że ludzkość jest w ciągłym stanie wojny.

Zmienia się tylko kostium historyczny, zmieniają się formy. Skutkiem dążenia do dominacji jednych nad drugimi jest śmierć kultur i narodów. Osiągnięcia naukowe, technologiczne człowiek wykorzystuje do coraz bardziej wyrafinowanych metod inwigilacji, niszczenia, uśmiercania… Chwilowe zwycięstwo rodzi strach, a ten z kolei nienawiść. I koło historii wciąż toczy się tą samą ścieżką. Czy możliwe jest zahamowanie tego procesu, czy możliwa jest zmiana ścieżki?

Spektakl „Jądro ciemności” Teatru Arka, inspirowany dziełem Conrad, jest próbą znalezienia odpowiedzi. Jest też wyrazem poglądu filozoficznego i wiary, że Życie jest w ciągłym stanie przemiany, ziemski byt podlega różnym procesom Czasu, Materia zaś, poruszana przez Boską Energię, jest niezniszczalna.

Wieczna Energia dąży do stworzenia formy doskonałej, Świat więc jest na drodze rozwoju, podąża ścieżką Dobra. Jednak Świat nie jest pojęciem abstrakcyjnym, oderwanym od ludzkich intencji i czynów.

Co możemy zrobić, by dążył ku Dobru? Uwierzyć w Shambhalę? A może coś zmienić? Co zmienić? Gdzie? Do poszukiwania odpowiedzi na te pytania zachęcają widzów twórcy spektaklu.

Jarosława Makus

Spektakl powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Wrocław oraz darowiźnie Fundacji KGHM.

Reżyseria: Renata Jasińska

Scenariusz inspirowany dziełem Josepha Conrada: Renata Jasińska i Jarosława Makus

Choreografia: Jan Nykiel

Muzyka: Kamila Salach, Jacek Zamecki, Bartłomiej Pakos, Radosław Wojtas

Reżyseria świateł i efekty akustyczne: Bartłomiej Pakos

Kostiumy: Dariusz Nowak

Obsada:

Agata Obłąkowska Woubishet , Aleksander Marquezy , Magdalena Korczyńska , Krzysztof Brzazgoń, Jan Kot, Radosław Wojtas, Alicja Idasiak, Anna Rzempołuch, Marek Trociński, Andrzej Kusiak

 

http://www.teatrdlawas.pl/patronaty/152-wroclaw-jadro-ciemnosci-w-teatrze-arka

 

http://www.teatrdlawas.pl/assets/logo-ae5f121c05e1a0c78604c6c4f8b722d6.png