Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Kolejna premiera w Teatrze Arka.

 
 

Integracyjny Teatr Arka, którego siedziba znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Menniczej, przygotowuje kolejną premierę. Najnowszy spektakl to „Mały Książę” na podstawie doskonale wszystkim znanej sztuki Antoine'a de Saint-Exupery'ego.


Arka nie jest zwyczajnym teatrem. To teatr autorski, to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Stworzyła je razem z zespołem Renata Jasińska, aktorka i reżyserka. Zgodnie z nazwą jest to teatr integracyjny: opok aktorów zawodowych gromadzi również artystów niepełnosprawnych intelektualnie.


Przygotowany przez Teatr Arka spektakl "Mały Książę" jest bardzo bliski literackiemu pierwowzorowi. Nieodmiennie jest to opowieść o dziecku obecnym w duszy każdego, nawet dorosłego człowieka. Jest to także narracja o poznawaniu nieznanego świata, świata ludzi dorosłych. To również metaforyczna historia o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, dorastaniu do bycia dojrzałymczłowiekiem, o dokonywaniu nieustannych wyborów pomiędzy dobrem o złem.


W roli Małego Księcia wystąpi lubiany przez wrocławskich teatromanów świetny francuski aktor Aleksander Marquezy. Obok niego wystąpią następujący aktorzy (w tym sześciu niepełnosprawnych): Alicja Idasiak, Renata Jasińska, Anna Rzempołuch, Andrzej Kusiak, Radosław Wojtas, Jan Kot oraz Marek Trociński.
Piękne lalki zostały zaprojektowane przez Andrzeja Gemborysa i będą animowane na podestach przez aktorów.


Wymowę spektaklu będzie podkreślała magiczna muzyka. Całość przedstawienia wyreżyserowała Renata Jasińska, która wraz z Adrzejem Gemborysem jest również autorką scenografii. Spektakl ma trwać około 60 minut.

Foto: A. Nowak

http://online.pl/350-kolejna-premiera-w%20teatrze-arka