Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Festiwal Magdalena!!!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Festiwal Magdalena!!!

W dniach 24-25 Września Teatr Arka wystąpi ze „Statkiem Szaleńców” w reżyserii Renaty Jasińskiej, na Festiwalu teatralnym Magdalena (twórczość kobiet) Montpellier we Francji.

Magdalena projekt, został założony w Walii (Wielka Brytania ) w 1986 roku. Pomysł na ten projekt zrodził się w kawiarni w Trevignano we Włoszech we wrześniu 1983 roku, podczas festiwalu teatru alternatywnego: dyskusje nad przewagą mężczyzn reżyserów i pisarzy na festiwalu poprowadziła Jill Greenhalgh. Zainspirowana tym, Greenhalgh zorganizowała MAGDALENA '86 - Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Kobiet w Teatrze Współczesnym, w Cardiff w Walii, w sierpniu 1986 roku. Tak  narodziła się Magdalena Projekt.  Projekt jest dynamiczną siecią międzykulturowego teatru twórczości kobiet, ułatwia krytyczną dyskusje. Jest połączeniem różnych grup osób, których wydajność  i wspólny interes polega na pokazaniu działań artystycznych kobiet.

W wrześniu miedzy 21 i 26  odbędzie się Festiwal Teatralny Magdalena w Montpellier w „Teatrze Bulle” i „Teatrze de la Remise”. Na ten Festiwal została zaproszona Renata Jasińska jako reżyser tworząca we Wrocławiu, swój  autorski, pierwszy w Polsce Integracyjny  Teatr Arka. Podczas tego Festiwalu Renata Jasińska na konferencji opowie o swojej pracy  twórczej. Teatr  Arka. będzie miał okazje zaprezentować prestiżowy spektakl „Statek Szaleńców” w jej reżyserii , który uświetnił Międzynarodowy Festiwal Teatralny Sarajevska Zima 2015 w marcu 2015 i został zagrany w Edynburgu w listopadzie 2014.

 

FOT. A NOWAK