Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Szanowni Państwo.
Zapraszamy serdecznie na przedstawienia-„ Innana- kobieta, bogini”- na sumeryjski mit o bogini życia-miłości i śmierci, które odbędą się
12,13 czerwca 2015 roku o godz, 19.00 w Teatrze Arka – boczna ul. Świdnickiej - obok sceny kameralnej Teatru Polskiego.

W roli głównej znakomita Agata Obłąkowska –Woubishet.


„Muszę przyznać, że premiera spektaklu Inanna – kobieta i bogini w Teatrze Arka, okazała się przyjemnym, zmysłowym, doznaniem. Zapach kadzideł, delikatny kontur ciał rysujący się na pogrążonej w półmroku scenie, wszystko to wkomponowane w scenografię przypominającą podziemie antycznej świątyni………..
…Przedstawieniu zbudowanemu na kanwie rytuałów i mitów z Mezopotamii, od samego początku towarzyszy misterny klimat obrzędów pogranicza. Wspomniane kadzidełka i półmrok, pulsacyjna muzyka wprowadzają widzów w rytuał, który w kulminacyjnym momencie stanie się pochłaniającym transem. Przez 80 minut widz może doświadczyć spektaklu z pogranicza teatru, performensu i rytuału. Tutaj nie sprawdzi się kluczowa dewiza współczesnego teatr: pokaż, nie mów. Jak w każdym obrzędzie, słowa budują nastrój, tworzą warstwę znaczeniową jak i konstruują spójną narrację. Narrację, obudowaną plastyczną choreografią, która stanowiła delikatne uzupełnienie formuł obrzędowych……..
…..Teatr Arka daje swoim widzom podstawy do refleksji nad istotnymi kwestiami. Na przykładzie Inanny, można powiedzieć, że wprowadza ich w trans, pozwalając odkryć własną wrażliwość. W Inannie oprócz aktorów tworzących stały zespół można podziwiać dwie nowe członkinie Teatru Arka - sopranistkę Annę Rogaczewską oraz Katarzynę Janekowicz. Rola, jaką Anna Rogaczewska odgrywa w spektaklu, jest kluczowa. Odwołując się do teatru antycznego, jej śpiew, precyzuje nam sytuację sceniczną. Zupełnie jak chór jest uczestnikiem i komentatorem akcji. Wysokie partie, przypominają, że to, co rozgrywa się przed naszymi oczami jest z pogranicza świat ziemskiego i boskiego. „ (Wywrota.pl)

Zapraszamy .