Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Drodzy widzowie zapraszamy serdecznie Państwa  na  kolejne przedstawienie-„ Innana- kobieta, bogini”- na sumeryjski mit  o bogini życia-miłości i śmierci, które odbędą się 15 maja i 16 maja 2015 roku o godz, 19.00 w Teatrze Arka –   boczna ul. Świdnickiej- obok sceny kameralnej Teatru Polskiego.Prosimy o  jak najszybsze rezerwowanie biletów , gdyż  spektakl   cieszy się dużym powodzeniem i może nie być miejsc. Na szczególną uwagę zasługuje fakt ,że ¾ spektaklu to pieśni  na kanwie tekstu   Zofii Warzyńskiej ( znakomita łódzka artystka i pisarka ) i  teksty Sumerów-muzyka Jacek Zamecki  .Zespół aktorski Arki jest przygotowany znakomicie wokalnie- śpiewają Anna Rogaczewska, Katarzyna Janekowicz, Maciej Sibilski, na uwagę zasługują kreacje aktorskie Agaty Obłąkowskiej- Woubischet _ Inanna, Beaty Lech- Kubańskiej_śmierć  Ereszkigal, Joanny Gierdal-kobieta brzemienna , Anny Rzempołuch-Ninszubur i Janka Kota w roli Neti. Świetne- kostiumy –Małgorzaty Bekalarskiej , scenografia Sylwii Wierzbowskiej, bardzo interesująca choreografia Bożeny Klimczak i Macieja Cierzniaka a  całość wyreżyserowała Renata Jasińska , której współpraca z całym zespołem integracyjnym Arki  spowodowała powstanie przedstawienia.

Nasi goście określają  je jako niezwykły…..,,Dawno nie widziałam tak dobrego teatru’’- Sędzia Sądu Najwyższego z Warszawy, ,,Piękni  jesteście”-pedagog specjalny-Wrocław,  Ciekawe przedstawienie-reżyser Poznań, to jest o kondycji kobiety 21 wieku- tancerz z Chorzowa ,jesteście świetni – profesor z Akademii Teatralnej -Wrocław,  Bardzo ciekawy kierunek rozwoju- krytyk  teatralny, jednak Wrocław bez barier to nie jest  fikcja , jesteście  wizytówką Wrocławia- widz niepełnosprawny….

Wroclaw zawsze był miastem o bogatych tradycjach teatralnych  , byliśmy zawsze metropolią teatralną w której artyści budowali nowy styl teatru .

Arka jest miejscem w którym  powstają nowe wartości teatralne .Poprzez teatr wspólnoty przekraczamy granice form , spotykamy się z widzem.

Zapraszamy serdecznie!

Galeria