Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Wesprzyj nas swoim 1%

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Wesprzyj nas swoim 1%

Integracyjny Teatr Arka jest jedynym repertuarowym teatrem w Polsce, w którym pracują dyplomowani aktorzy i aktorzy niepełnosprawni z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Teatr Arka jest prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru "Arka", co oznacza, że jedynym źródłem utrzymania teatru są granty pozyskiwanie od instytucji samorządowych i rządowych. Teatr zatrudnia trzydzieści osób, trzynaście z nich to osoby z niepełnosprawnością, które pracują zarówno w zespole aktorskim, technicznym jak i w administracji. 

Ubiegłe lata były dla teatru wyjątkowe i dały nadzieję na lepszą przyszłość. Otrzymaliśmy wiele prestiżowych nagród: Europejską Nagrodę Obywatelską z rąk Martina Schulza w Parlamencie Europejskim, Nagrodę Miasta Wrocławia, a Dyrektor Teatru – Renata Jasińska otrzymała Złoty Medal Zasłużonej dla Województwa Dolnośląskiego. Dwukrotnie gościliśmy także na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym FRINGE – największej scenie teatralnej świata – i otrzymaliśmy tam bardzo dobre recenzje. 

Instytucje, dzięki którym rozwinęliśmy się i staliśmy organizacją społecznie potrzebną, ale także docenianą w Polsce i zagranicą oferują wsparcie finansowe w bardzo niewielkim zakresie. Dlatego, co roku walczymy o przetrwanie. Prosimy o wsparcie naszej wyjątkowej działalności 1% podatku.