Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Premiera już 12 Października

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Premiera już 12 Października

Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października Premiera już 12 Października
Najnowsza premiera Arki to spektakl muzyczny z niesamowitymi piosenkami i efektami scenograficznymi. Reżyserka, Renata Jasińska, zapewnia, że siedziba Arki na potrzeby spektaklu zmieni się nie do poznania.

Najnowsza premiera Arki "Król Maciuś Pierwszy i wrocławskie krasnale" to spektakl muzyczny z niesamowitymi piosenkami i efektami scenograficznymi. Reżyserka, Renata Jasińska, zapewnia, że siedziba Arki na potrzeby spektaklu zmieni się nie do poznania. 

Spektakl Teatru Arka z jednej strony nawiązuje do dzieła wielkiego humanisty, Janusza Korczaka, z drugiej – korzysta z najnowszej odsłony legendy miasta, jaką są wrocławskie krasnale. Jest to historia państwa rządzonego przez osieroconego monarchę – Maciusia Pierwszego. Tytułowe krasnale pojawiają się z chwilą, gdy o północy budzą się z wieloletniego snu, ożywają i przypominają historię króla, który nie chciał nim być, lecz poprzez kolejne doświadczenia „dorósł” do roli, jaką los mu przeznaczył.
 

Galeria