Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską

Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagroda Obywatelską
Teatr Arka uhonorowany Europejska Nagrodą Obywatelską. Odbierając wyróżnienie Renata Jasińska podkreśliła, że teatr przez nią kierowany zawsze "był, jest i będzie stał po stronie wykluczonych i pokrzywdzonych".

Dyrektor wrocławskiego Teatru Arka Renata Jasińska oraz dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb odebrali w piątek we Wrocławiu Europejską Nagrodę Obywatelską.

Wręczenie nagrody odbyło się w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego.
 

Parlament Europejski ufundował Europejską Nagrodę Obywatelską w 2008 r., aby uhonorować Europejczyków zasłużonych w promowaniu lepszego zrozumienia i ściślejszej integracji obywateli i państw członkowskich. Nagroda przyznawana jest również ludziom i organizacjom ułatwiającym ponadnarodową współpracę w ramach Unii Europejskiej.

Każdy deputowany Parlamentu Europejskiego może nominować do nagrody jednego kandydata rocznie. Jacek Głomb, który jest też założycielem i prezesem Fundacji "Naprawiacze świata", był nominowany przez Piotra Borysa, a Teatr Arka zgłosiła do wyróżnienia Lidia Geringer de Oedenberg.

Kierowany przez Renatę Jasińską Teatr Arka wyróżniono za promowanie równości, otwartości, wrażliwości oraz tolerancji, bo to jedyny profesjonalny teatr integracyjny w Polsce. Zespół wrocławskiego Teatru Arka składa się z profesjonalnych artystów oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie - adeptów sztuki teatralnej. Arka jest teatrem repertuarowym. Co roku przygotowuje kilka premier, a w miesiącu granych jest piętnaście przedstawień. Tematem spektakli często jest niepełnosprawność w jej różnych aspektach.
 

Odbierając wyróżnienie Jasińska podkreśliła, że teatr przez nią kierowany zawsze "był, jest i będzie stał po stronie wykluczonych i pokrzywdzonych".

Źródło: PAP

Galeria