Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej

"Dzieło w procesie" - nowa inicjatywa Teatru Arka.

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU ARKA

"Dzieło w procesie" - nowa inicjatywa Teatru Arka.

Teatr „Arka” słynie nie tylko z bardzo zróżnicowanego repertuaru oraz znakomitej gry aktorskiej, ale także z zaskakujących zabiegów inscenizacyjnych i reżyserskich.

Najnowsza inicjatywa Teatru „Arka” dotyczy współtworzenia przez widzów dzieła teatralnego – nie tylko na zasadzie biernej obserwacji, ale także „wchodzenia” w sceniczną rzeczywistość i – przez to – realnego wpływu na ostateczny kształt przedstawienia.

Prezentowany na deskach teatralnych spektakl nie jest zatem ostatecznym i skończonym dziełem, lecz wciąż ewoluuje – jest tworzony na nowo, a każde kolejne przedstawienie, to jego kolejna – nowa odsłona. W ten sposób, trudno jest także określić, co jest właściwą premierą, a co przedstawieniem przedpremierowym, jako że każde z nich tworzy nową jakość i jest nowym dziełem – tylko w pewnej części takim samym lub podobnym – do poprzedniego.

Jest to więc „Dzieło w procesie”, podlegające nieustającym zmianom i modyfikacjom, dzieło, którego wszyscy uczestnicy kultury mogą być zarówno obserwatorami, jak i twórcami. Czasami w „lepieniu nowego dzieła” biorą udział tylko aktorzy, czasami włączają się też widzowie. Jedno jest pewne: ostateczny efekt jest nieprzewidywalny.

Jesteście Państwo ciekawi, jak to działa? Przyjdźcie do „Arki” – zapraszamy!